W trosce o zdrowie i życie mieszkańców Zagłębia Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu w miarę posiadanych środków finansowych sukcesywnie wymienia flotę transportu sanitarnego. Karetki wymagające naprawy są remontowane w warsztatach Stacji Transportu w Dąbrowie Górniczej i Zawierciu. Każda z  25 karetek rok rocznie podczas realizowania wyjazdów i transportów  pokonuje dystans około 40 tyś. kilometrów.

W dniu 17 lutego br. Flota transportu sanitarnego Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w  Sosnowcu została zmodernizowana o nową karetkę , która została zakupiona ze środków własnych Pogotowia. Jest to samochód marki Volkswagen Crafter z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2 litrów, wyposażony w biturbinę oraz system AdBlue który konwertuje szkodliwą emisję tlenków azotu ze spalin silnika na nieszkodliwy azot i parę wodną.  Nowa karetka spełnia normę Euro 6 zgodną z dyrektywą Unii Europejskiej.

Karetka jest bogato wyposażona w systemy wspomagające pracę kierowcy:

- system kontroli pasa ruchu

- kamerę cofania

- czujnik deszczu

- czujnik zmierzchu

Wewnątrz karetka jest nowocześnie zabudowana.

Ponadto karetka wyposażona jest w terminal cyfrowy współpracujący z systemem informatycznym Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Posiada również cyfrowy system łączności z Centralną Dyspozytornią.

Karetka zastąpi wysłużony ambulans w Miejscu Stacjonowania Zespołu Ratownictwa Medycznego w Mierzęcicach.

 

Galeria

 

Dziennik Zachodni

 

Nasze Miasto - Sosnowiec

Nasze Miasto - Dąbrowa Górnicza

Nasze Miasto - Będzin

 

 


 

PORADNIK PACJENTA

PROJEKTY UNIJNE

Zamówienia Publiczne