• slide1.jpg
  • slide2.jpg
  • slide3.jpg

Nanowsze artykuły:

Dwa nowe ambulanse

Flota Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu wzbogaciła się o dwa  nowe ambulanse.W dniu dzisiejszym na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie uroczystego przekazania ambulansu dla Stacji w Sosnowcu dokonał Wicewojewoda Pan Mariusz Trepka. Drugi z ambulansów będący w zasobach Stacji Dąbrowa Górnicza, który od grudnia 2017 roku obsługuje  miasto Sławków, został przekazany przez Panią Barbarę Daniel Dyrektora Wydziału Zdrowie i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Panią Małgorzatę Ochęduszko-Ludwik radną Sejmiku Śląskiego i członka Zarządu Województwa Śląskiego.

Na uroczystości przekazania obecni byli również burmistrz Sławkowa Pan Rafał Adamczyk, komendant OSP Sławków st. bryg. Grzegorz Nowak oraz dyrekcja Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Ambulans przekazany dla stacji w Sosnowcu zastąpi wysłużoną S-kę, a ambulans obsługujący Sławków to jednostka która ma skrócić czas dojazdu do Sławkowa i zielonych dzielnic Dąbrowy Górniczej oraz do groźnych kolizji drogowych powstałych na odcinku DK94. Możliwość tej lokalizacji była możliwa dzięki porozumieniu do jakiego doszło pomiędzy burmistrzem Sławkowa Panem Rafałem Adamczykiem i Dyrekcją RPR Sosnowiec. Miejscem stacjonowania dwuosobowej załogi ambulansu w Sławkowie jest pomieszczenia socjalne, które w budynku remizy OSP Sławków udostępnił komendant st. bryg. Grzegorz Nowak. Ambulans stacjonujący w Sławkowie w miesiącu grudniu ubiegłego roku wykonał 133 wyjazdy.

http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/artykul/rejonowe-pogotowie-ratunkowe-w-sosnowcu-ma-dwa-nowe,4394168,art,t,id,tm.html

https://tvs.pl/informacje/nareszcie-slawkow-swoje-pogotowie-ratunkowe-karetke-wideo/