PROSZĘ PAŃSTWA OTO MIŚ…


Mały pacjent w karetce to niejednokrotnie nie tylko interwencja medyczna lecz bardzo często opanowanie strachu i samotności dziecka. Nie zawsze dziecku towarzyszy opiekun podczas transportu do szpitala, a załoga ambulansu nie zastąpi najbliższych. Co więc zrobić by pomóc dziecku zapomnieć o strachu i rozładować stres. Kto to potrafi? Właśnie przytulanka. Od jakiegoś czasu na pokładach ambulansów dodatkowym członkiem zespołu jest zabawka w postaci pluszaka. Nikt tak skutecznie nie pomaga ukoić żalu i osuszyć łez.
W poniedziałkowy poranek 26 listopada dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sosnowcu przekazały dla naszego pogotowia ponad 100 maskotek. Każda ma imię i każda trafi na pokład karetki w oczekiwaniu na spełnienie swojej życiowej roli w charakterze kogoś najważniejszego na świecie w trudny czas dla małego pacjenta.  
Podczas akcji pod tytułem „Mis Zdrówko” zorganizowanej przez Szkołę Podstawowa nr 4 w Sosnowcu zostało zebranych ponad 1000 pluszaków. Wszystkie maskotki to dar od dzieci z sosnowieckich przedszkoli i szkół.

Relacja w Radio ESKA - http://slask.eska.pl/newsy/mis-zdrowko-wyrusza-w-swiat-ponad-tysiac-pluszakow-trafi-do-karetek-radiowozow-szpitali-i-domow-dziecka-w-sosnowcu-zdjecia-wideo/747998