CZYM SKORUPKA...


W dniu dzisiejszym jedna z naszych karetek odwiedziła przedszkolaki w Siewierzu. W spotkaniu prócz dzieci brali udział opiekunowie oraz rodzice dzieciaków.
Dzieci zachwycone były samym przyjazdem karetki, za to dorośli z zainteresowaniem słuchali informacji i oglądali sprzęt jaki jest na wyposażeniu ambulansu. Cały czas w społeczeństwie funkcjonuje stereotyp karetki, która zabiera pacjenta z domu i przewozi go do szpitala z pominięciem wszystkich innych działań jakie ratownicy podejmują w przedziale medycznym. To dzięki tej wysoce zaawansowanej technologii z jakiej korzystają ratownicy, ich wiedzy i umiejętności na pokładach ambulansów ratowane jest zdrowie i życie poszkodowanych.


Padały również pytania do czego powinno się wezwać pogotowie. Na naszej stronie internetowej w zakładce kiedy wezwać karetkę znajdziemy szczegółowe informacje na ten temat.
Zwykle nie odmawiamy spotkań na których prezentujemy sprzęt medyczny i nasze ambulanse, lecz zasięg tej działalności jest raczej lokalny, a tutaj kłaniałaby się ogólnopolska kampania społeczna na temat zakresu działań ratownictwa w Polsce.