Podwójne gratulacje

W piątek 14.09 br. zakończyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Najlepszym zespołem okazało się Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, drugie miejsce zajęła załoga z Gdyni, a trzecie z Bartoszyc. Zwieńczeniem zmagań był przejazd karetek ulicami Olsztyna.
Nasz dwuosobowy zespół, jedyny taki skład zgłoszony do udziału w Mistrzostwach zajął 16 miejsce, lecz w drodze powrotnej…

Dzień dobry

Piszę do Państwa aby wyrazić uznanie dla Panów Jacka Błasiaka i Mateusza Skalniaka, którzy w dnia 14.09.2018 r. wracając z Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym w Olsztynie, zatrzymali się aby udzielić pomocy dwóm osobom poszkodowanym w wypadku. Do zdarzenia doszło na 280 km autostrady A1, około godziny 19.00, samochód osobowy jadący w kierunku Gdańska uderzył w bariery ochronne i dachując zatrzymał się na przeciwległym pasie ruchu drogowego. Poszkodowane zostały dwie osoby. Tego dnia będąc kierownikiem ZRM E0202 zostałem zadysponowany do ww zdarzenia.  Po przybyciu okazało się, że pierwszy na  miejsce zdarzenia dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego S02-10 z SPR Dąbrowy Górniczej !!!
Poszkodowani zostali już zbadani, zabezpieczeni i wdrożono wstępne leczenie. Przekazując Państwu informacje na temat tych wydarzeń, chciałbym pogratulować nienagannej postawy reprezentowanej przez zatrudnionych w RPR w Sosnowcu ratowników medycznych Panów Jacka Błasiaka i Mateusza Skalniaka. W mojej ocenie reprezentowana przez nich  postawa gotowości do niesienia pomocy w każdych okolicznościach zasługuje na wyrazy uznania wyrażone  przede wszystkim przez środowisko ratownicze do którego należą. Promujmy tego typu postawy.

Z wyrazami szacunku
ppor. mgr Przemysław Osiński