Możemy spać spokojnie!

Już po raz trzynasty Bielskie Pogotowie Ratunkowe w Bielsku Białej w zimowej scenerii zorganizowało Międzynarodowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. W tym roku w szranki stanęło 46 zespołów z kraju i z za granicy, w tym SPZOZ RPR Sosnowiec. Przez trzy doby, bo konkurencje odbywały się również w nocy zespoły musiały wykonać 8 zadań. Zimowe warunki atmosferyczne niosą ze sobą zwiększone trudności z wykonaniem poszczególnych zadań, a do tego organizatorzy część zadań przygotowali w terenie górskim Beskidu Śląskiego, gdzie ratownicy musieli odszukać i udzielić pomocy czteroletniemu dziecku w stanie hipotermii.

W hangarze lotniczym śmigło samolotu obcięło mechanikowi nogę, a na stacji paliwowej podczas tankowania autobus został zaatakowany przez terrorystów. Hasłem przewodnim Mistrzostw było hasło „Dyspozytor medyczny twoim partnerem” nie mogło więc zabraknąć konkurencji w której ratownicy musieli wcielić się w dyspozytora i z przekazu telefonicznego musieli zebrać jak najwięcej informacji. Po zakończeniu ostatniego zadania, sędziowie podliczyli punkty z poszczególnych zadań i ogłosili wyniki.

Bezkonkurencyjni okazali się ratownicy z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, drugie miejsce zajęła załoga z Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, a trzecie Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łodzi. Załoga Rejonowego Pogotowia Ratunkowego z Sosnowca w składzie: Jacek Błasiak, Mateusz Skalniak i Jakub Suder zajęła czwarte miejsce lecz do trzeciego miejsca zabrakło im 0,7 punktu, a do drugiego 4,2. W nieoficjalnej punktacji załoga z naszego Pogotowia pokonała wszystkie załogi z województwa śląskiego zdobywając pierwsze miejsce.

Gratulujemy wszystkim załogom, a naszej szczególnie.

http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/artykul/nasi-ratownicy-medyczni-najlepsi-w-wojewodztwie-slaskim,4392090,art,t,id,tm.html

http://www.sosnowiec.pl/miasto/aktualnosci/k1,10,sport_i_rekreacja/id,13969,miedzynarodowe_mistrzostwa_w_ratownictwie_medycznym.html

https://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/pierwsi-w-wojewodztwie/

https://www.facebook.com/telpoltv/videos/1423209671158656/