XVII MISTRZOSTWA WARMII I MAZUR W RATOWNICTWIE MEDYCZNYM BARTOSZYCE 2019W dniach od 22 do 24 maja zespoły z całej Polski walczyły w XVII edycji mistrzostw Warmii i Mazur w ratownictwie medycznym, które odbywały się w Galinach pod Bartoszycami i  były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski. W zmaganiach wzięło udział 20 zespołów, w tym trzy z Ukrainy.
Głównym organizatorem Mistrzostw był Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach oraz Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.


Po podliczeniu wszystkich dziesięciu konkurencji (w tym trzech nocnych) okazało się, że zespoły z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie zdominowały Mistrzostwa, zajmując dwa pierwsze miejsca. Na trzeciej pozycji znaleźli się przedstawiciele Olmediki Olecko. O tym, że poziom mistrzostw był wysoki, a jednocześnie bardzo wyrównany świadczyła końcowa punktacja. Zwycięski zespół zdobył bowiem 328,8 pkt, ratownicy z drugiego miejsca byli gorsi jedynie o... 0,2 pkt, zaś olecczanie stracili do zwycięzców 0,8 pkt!
Podczas podsumowania w Galinach puchary wręczono za zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach, nagrodzono najlepszą załogę z zagranicy (otrzymali ją Ukraińcy z Kołomyi).
Nasz zespół ze Stacji w Dąbrowie Górniczej w składzie Anna Kozioł, Jacek Błasiak i Mateusz Skalniak ze stratą 5,6 punktu (323,2 pkt.) zajęli ostatecznie czwarte miejsce zdobywając puchar za najlepiej wykonaną konkurencję „Trwa analiza”.  Wyjazd na Mistrzostwa do Bartoszyc potwierdził dobrą dyspozycję naszego zespołu, który już wcześniej zapewnił sobie kwalifikacje do mistrzostw polski.
Gratulujemy zwycięzcom, lecz jak zawsze najbardziej jesteśmy dumni z naszej załogi.